wtorek, 24 marca 2020

"Łyżeczka smaku"

Zabawa „Łyżeczki smaku”

Świetna, pobudzająca zmysł smaku zabawa, którą dzieci bez względu na wiek uwielbiają. 
Do przeprowadzenia jej potrzebne będzie to, co mamy w półkach, w lodówce… to co można skosztować i odgadnąć, albo poznać  nowy smak :)

Przygotowałam:
Biały serek do smarowania, keczup, musztardę (ŁAGODNĄ), dżem, miód, nutellę, pastę pomidorową, mleko, śmietankę do kawy, wodę, sok malinowy, jogurt truskawkowy, cukier (trzcinowy), mąkę, kokos, suszony majeranek , słonecznik, słodką paprykę, płatki owsiane, marchewkę, jabłko, winogrono, paprykę, ogórek zielony, pomidor, płatki czekoladowe, orzech włoski, plasterek szynki, kawałeczek sera, cytrynę i mandarynkę.Następnie przygotowałam opaskę na oczy – (tu świetnie sprawdził się komin na szyję), mokre chusteczki do wycierania brudnej buzi (tak! były potrzebne :D), szklankę z wodą dla przepłukania ust i zaprosiłam syna do zabawy. 
Z zawiązanymi oczami próbował po kolei produktów i zgadywał, co to jest. Nazywał smaki, które czuje – słony, słodki, kwaśny, ostry, przyjemny, bleee…
Myślałam, że nie da rady od razu sprostać tylu smakom i produktom, jednak okazało się, że było mu jeszcze mało.
A jeszcze większą frajdę sprawiło zaproszenie do zabawy taty i karmienie go przygotowanymi produktami (oczywiście najpierw wykorzystane zostały przysmaki w postaci musztardy, cytryny, mąki i majeranku).

Podsumowując -  zabawa świetnie rozwija zmysł smaku i węchu, uczy zaufania, uczciwości (nie podglądać) i co najważniejsze, sprawia wiele radości!

Joanna Pierończyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz